LITERÁRNÍ VÝVĚSKA H.B.

...
Minirozhovor s TES
Můžeš nám vysvětlit své zvláštní jméno a dlouhé příjmení?
Tes je vlastně složené z Tereza Ester. Mamka mě pojmenovala jen jako Terezka, ale kolem bylo hodně holčiček se stejným jménem, proto mi přidala ještě druhé jméno Ester. Teď mi všichni zkráceně říkají Tes a mě se to tak líbí. No a to příjmení je jednoduchý. Já a mamka jsme Fellnerovy, ségra a otecko Šramlovi. Používám proto obojí, aby bylo vidět, že k sobě patříme.
Jak se to stane, že druhačka, vlastně teď už třeťačka, se postaví na podium?
Jen tak, ani pořádně nevím. Jsem jednou zazpívala před HB a Micvalem písničku Dřevěný klíč. Tu mám děsně ráda, zahrála jsem si v klipu a od té doby si ji zpívám. No a pak mi HB nabídla, že si s nima můžu někde zazpívat a od té doby s nima někdy zpívám.
Máš kromě Opilé opice i jiné písničky?
HB mi slíbila další vlastní písničku, ale ještě není úplně hotová a je to tajný. Ale bude to pecka!!! Fakt se na ni těším. Taky zpívám s ostatními Dřevěný klíč a občas Moře po kolena.
Jak moc je těžké se připravit na koncert a máš trému?
Ne, už nemám trému. Ze začátku jsem se trochu bála, ale na podiu mě to vždy přešlo. A příprava, o tu se stará máma. Připomíná mi, že si mám ty písničky zpívat, abych nezapomněla texty a balí mi mikrofon a kostým.
Co děláš, když nejsi drsnou rockovou rebelkou, jak ti říká kapela?
Když nejsem ve škole, tak si hraju s mým psem, chodím na jógu nebo s kamarády ven, taky hraju hry na tabletu a prudím rodiče.
Jaké to je užívat si koncertů a cestování a třeba se v cirkusu mazlit se lvíčaty? To asi nezažije každý ne?
To jo, nezažije, v cirkusu to bylo vždycky super, lvíčata jsou opravdu cute! A úplně skvělý jsou ti cirkusový koně! Vlastně celej cirkus a lidi okolo, i ty koncerty jsou tam bezva.
A co ostatní členové kapely říkají na Tes?
H.B.:
Tes je Tes! A rocková rebelka na ni sedí absolutně. Má kliku, že vyrůstá v muzikantském prostředí a má šanci si zahrát na jaký nástroj chce, což vede k tvůrčí svobodě. Není to dítě, co něco v muzice musí, ale dělá co chce. Jinak je to upír - pije mi krev při zvučení. Ale je fajn, že je pořád dítětem. Kdo jiný než my může jen tak říct, že zpěvačka skáče na trampolíně a že se tedy na poslední song nedostaví... Jen je teď hodně limitovaná tím, že se díky pandemii se zbytkem kapely vidí jen přes PC.
Micval:
U nás v orchestru mají mladí zelenou! Jednou to tady bude mít Tes všechno na povel...
Charles:
Tes je benjamínek kapely a jsem rád, že s námi začala zpívat. Jako rocker tělem i duší mám radost, že v Tes roste nová generace, která bude tento skvělý hudební styl dále šířit. Těším se na nejbližší společné vystoupení až nám to situace dovolí.